ФлК Тернопіль — володар кубка Янтаря-2012 (+ ФОТО)

категорія: Флорбол | дата: 11 10 2012

Вдалою розминкою та емоційним піднесенням перед стартом чемпіонату України з флорболу серед команд Вищої Ліги завершився візит ФлК Тернопіль до Новояворівська, де 6-7 жовтня відбувся традиційний осінній турнір — Кубок Янтаря-2012.

Тернопіль у наймолодшій категорії (до 13-ти років) був представлений командою Шторм, (вихованцями Тараса Мамуса), яка посіла у підсумку 3-є місце та здобула бронзові медалі, перемігши у матчі за 3-є місце команду Аєро зі Львова. Тріумфували серед дітей — новороздільські Скіфенята, які лише в овертаймі дотиснули господарів майданчика — новояворівську команду Strong Spirit (7:6).

Вся увага флорбольної України була прикута до вікової категорії "Men",де приймали участь одразу три колективи Вищої ліги : Лемберг, Скіф та ФлК Тернопіль. До початку турніру фахівці команди Скала назвали фаворитами саме тернополян, а не минулорічних володарів трофею — Лемберг. Адже наразі львівський гранд-клуб переживає непрості часи: у команді кадрова політика обмежилась місцевими вихованцями, а також невідомо чи продовжать львівяни контракт з талановитим тренером з Латвії — Дм ітрієм Місікевичем. Проте амбіцій Лембергу ніколи не бракувало і захистити титул вони були налаштовані на всі 100%.

ДЕНЬ ПЕРШИЙ

У суботу команди зіграли кожна з кожною, щоб визначити півфіналістів. Команда-загадка Хімп зі Львова, менеджером якої є Роман Лозинський, у міському дербі несподівано обіграла Лемберг (2:1). А Скіф розійшовся мировою нічиєю з ФлК Тернопіль (3:3).

Лемберг одразу оговтався після поразки і також досить несподівано переміг (4:1) Тернопіль. Скіф після двох ігор очолив турнірну таблицю, мінімально перемігши Хімп (1:0). Родзинкою стали вирішальні групові матчі, де все стало на свої місця. З рахунком (2:2) закінчився матч між Лембергом та Скіфом, які і посіли 3-е та 2-е місця у групі, і цим самим сформували першу півфінальну пару. А от справжньою сенсацією став поєдинок між командою Хімп та ФлК Тернопіль. Команда, що заявилась на Першу лігу, обіграла фаворитів турніру з рахунком (2:0), що дозволило їй очолити групу та закинути тернополян на дно турнірної таблиці.

Саме таким насиченим та яскравим виявився перший ігровий день в якому відбулись колоритні сенсації. Виною всьому стала команда львівська команда Хімп.

ДЕНЬ ДРУГИЙ. Півфінал.

ФлК Тернопіль (7:0) Хімп
Лише недільний ранок розвіяв сумніви подій, що минули. Хет-трик Володимира Смолки та дубль Тараса Мамуса у півфіналі нагадали всім, що лише ФлК Тернопіль володіє секретом перелаштування на відповідальні ігри. Цього разу цим секретом став легендарний Тамуз Хідір, що прибув з Києва до лав тернополян лише у неділю зранку. Матч пройшов у "одні ворота", без жодного шансу для команди зі Львова. Та наробив багато шороху командам-суперницям, потішивши вболівальників результативністю.
Лемберг (6:2) Скіф
Матч показав серйозність намірів клубу зі Львова, а тому вихід у фінал, вочевидь, був задачею мінімум. Команда Павлишина не змогла дати гідного опору кількісній лаві запасних, і львівяни "перебігали" команду з Нового Роздолу кількісною перевагою.

ФІНАЛ

ФлК Тернопіль (8:7)*(ОТ) Лемберг
— Як ти сам зможеш обіграти львівську машину? — запитав Тамуза Хідіра, Роман Лозинський перед фінальним матчем. На що Тамуз Хідір відповів:

— Так зі мною грають Тарас Мамус, який біжить за трьох гравців і Володимир Смолка, який біжить за двох!! Тому проблем у нас не повинно бути.
Незважаючи на травму, також на поле вийшов граючий тренер Лемберга — Дмітрій Місікевич і недарма, адже атмосфера перед фіналом просто накривала шквалом енергії та драйву. Два найсильніші клуби Заходу зійшлись щоб довести всім фахівцям та прогнозистам, вболівальникам та експертам, що флорбол — це круто!

Стартові хвилини подарували з перших секунд шалений темп та чоловічу боротьбу на кожному сантиметрі поля. Вдало розігравши комбінацію в нападі, Роман Лозинський видовищно відкриває рахунок у матчі,під шаленіючий крик трибун — (1:0). Проте зовсім швидко Тарас Мамус рахунок зрівнює, а Олег Павлишин виводить Тернопіль вперед.

Згодом після прострілу Володимира Смолки ,м’яч від ноги захисника залітає під планку воріт, автогол який шокує Лемберг. Гра набирала обертів з кожною хвилиною і вже через кілька миттєвостей рахунок вдалось зрівняти. Забивати автоголи це не діло і Володимир Смолка взявся за справу самостійно — (4:3). А Тарас Мамус влучно стріляє з флангу після фірмового пасу Тамуза Хідіра (5:3). Та Володар Ілик хитро підставляє ключку у черговій спробі біля воріт (5:4). Наприкінці тайму Володимир Смолка збільшує відрив (6:4), але за 10 секунд до кінця Лембергу вдається скоротити відставання (6:5) і команди йдуть відпочивати з мінімальним відставанням.

Другий тайм команди почали обережно, темп гри замітно знизився і було чітко видно, що гравці очікували на помилку. Нею скористався Дмітрій Місікевич (6:6) після свого дальнього фірмового кидка. У відповідь на "латишський" гол, глядачі побачили "шведський цвях" у ворота Лемберга, який немертво загнав у вузьку щілину Тамуз Хідір, після пасу Мамуса (7:6).

Але в основний час рахунок став (7:7) і глядачі на трибунах заворожено почали очікувати овертайм, який, згідно з регляментом, проводився до "золотого голу".

— Перед стартом овертайму ми вирішили, що хочемо отримати перемогу саме в овертаймі ,а не у серії буллітів, а тому вирішили ризикувати, атакувати суперника, щоб здобути перемогу саме таким чином, — розповідає граючий тренер Тернополя Володимир Смолка. — Ми ще раз підбадьорили себе бойовим кличем і впевнено вийшли на поле. Овертайм мав тривати 5 хвилин, але нам вистачило 4 хв і 19 секунд, щоб забити "золотий гол". Ми зробили тактичну ловушку і гравці Лемберга на неї повелись. Перехопивши м’яч в центрі, я віддав м’яч назад Тарасу, що був на правому фланзі, а сам "відтягнув" за собою захисника вліво. Тамуз Хідір аналогічно виманив другого захисника на іншому фланзі, і перед Тарасом Мамусом утворилась, як він висловився, "шестиметрова діра по центру". Найбільш зручний час для удару по воротах і найбільш передбачений хід подій, який прочитав досвідчений Володар Ілик. Пів секунди було на роздуми у останнього щоб завадити цьому. І решту пів секунди м’яч вже тріпотів у верхній дев'ятці львівських воріт, куди лише самому Михаїлу Приймі відомо, як закидати м’яч, що скаче по поперечному паркету. Саме на нього послідувала вже неочікувана передача від Тараса Мамуса і саме він стає автором переможного голу у супервидовищному фіналі турніру.

Лемберг залишається без трофею,а ФлК Тернопліь на мажорній ноті готовий вирушати на перший тур чемпіонату України, що відбудеться 13-14 жовтня у Мелітополі.