Про нас
увійти

Дмитро Підручний: "Був впевнений у собі, у своїй стрільбі"

категорія: Біатлон | дата: 08 03 2021
Дмитро Підручний: "Був впевнений у собі, у своїй стрільбі"

Вперше у кар’єрі на кубку світу лідеру чоловічої збірної з біатлону Дмитру Підручному вдалося швидко та влучно відпрацювати на чотирьох вогневих рубежах. Увечері спортсмен відповів на кілька запитань кореспондента biathlon.com.ua щодо сьогоднішнього старту.

- Дмитре, ну нарешті - перші чотири нулі у кар'єрі! Вітаю! Такий довгий і тернистий шлях до 20 закритих мішеней. Думки про 20 з 20 тебе не заполонили перед вирішальним вогневим рубежем?

- Так, нарешті! Ні, сьогодні на стрільбі була холоднокровність. Звичайно, перед останнім рубежем думав, що три нулі вже є, можна працювати і ще одну стрільбу на "нуль". Коли під’їжджав до останнього вогневого рубежу, був впевнений у собі, у своїй стрільбі. Сьогодні досить добре стрілялося, тому була впевненість, що я можу закрити всі мішені, і переживань не було, абсолютно.

- Одна із цілей біатлоніста, чотири вогневі на нуль, - виконана. Відчув психологічне полегшення?

- Зараз є впевненість у стрільбі, оскільки я трішки від неї відпочив. Проаналізував багато помилок, які були в Поклюці, більшість з яких були пов’язані із психологією, з психологічним навантаженням, адже це чемпіонат світу. Не вдалося там, на жаль, себе реалізувати через ту стрільбу, яка була. Зараз відчуваю себе спокійніше. Залишилося заключні два етапи, і, загалом, втрачати немає що (посміхається). Намагаюся бігати в своє задоволення, тому, можливо, і стрільба виходить.

- Як проходила пристрілка перед гонкою, і яка ситуація була на рубежах під час гонки?

- Вже на пристрілці зі стрільбою було все гаразд. Загалом, сьогодні вітер змінювався, але був не такий як вчора, і далеко не такий, як на естафеті. Як бачимо, сьогодні було багато нулів і в суперників. Шкода, що на чотирьох рубежах суперники не дали поборотися за вище місце (посміхається). 

Ще одне досягнення сьогоднішнього старту - твій другий час гонки переслідування. Проте, ходом, здавалося, відчував себе ще важче, ніж вчора у спринті...

- З кожною гонкою ходом все важче. Якщо говорити про естафету, то там почував себе дуже класно, а вчора вже було досить не легко, сьогодні, відповідно, також відчувалася втома, важко було боротися. Звичайно, старався по дистанції робити все можливе: триматися за сильнішим суперниками, наздоганяти когось, але це давалося дуже важко. Немає поки… (сміється) чи, можливо, вже тієї свіжості, яка була в попередніх гонках. Чемпіонат світу також забрав багато сил. Але, є декілька днів, щоб відновитися до наступних стартів, і, сподіваюся, на них буду трішки краще виглядати.

- В якому стані перебуває траса, з огляду на четвертий змагальний день поспіль та теплу погоду?

- Не ідеальна, але, як для такої погоди – нормальна. Організатори її добре готують, можливо, навіть, роблять більше, ніж це можливо, тому що переважно в таку погоду траси гірші. Тут на ній можна бігати, можна боротися, якихось катастрофічних проблем немає. Лижі, як і вчора, непогані, середні. Не скажу, що краще, ніж у всіх, але на таких лижах можна бігти і показувати хороші результати.

- Чи можеш сказати, що хоч гонка і немедальна, але ти нею задоволений?

- Сьогодні були дуже щільні результати. Коли виходив на фініш, то бачив групу, і бачив, що можна боротися за  місце на подіумі, але, на жаль, відстань до них була далека, і попереду були топові спортсмени, важко було підтягнутися до них. Тому гонкою, ніби, і задоволений, адже довгоочікувані чотири нулі, і високе дев’яте місце, і до першого не так далеко… але залишається факт, що, незважаючи на мою влучну стрільбу, суперники не дали показати кращий результат (посміхається).

- Діма, дякую за розмову. Відпочивай, набирайся сил, адже попереду ще багато рубежів на "нуль" і, звичайно ж, подіуми!

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook