Про нас
увійти | реєстрація

Дмитро Підручний: "Ідея провести шоу-гонку в Тернополі виникла під час дружньої бесіди"

категорія: Біатлон | дата: 16 09 2020 | переглядів: 494
Дмитро Підручний: "Ідея провести шоу-гонку в Тернополі виникла під час дружньої бесіди"

Незабаром у Тернополі вперше відбудуться показові гонки з біатлону за участі кращих українських біатлоністів – чемпіонів світу, Європи та олімпійських чемпіонів – City ​​biathlon Ternopil. До організації проведення також долучилась громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад”.

Ми вирішили детальніше поспілкуватись про захід з одним із ініціатором проєкту та його ідейним натхненником, чемпіоном світу з біатлону Дмитром Підручним.

- Дмитре, як виникла ідея проведення такого проєкту в Тернополі?

- Ідея виникла під час дружньої розмови в “Центрі розвитку громадської активності” з її керівником Максимом Черкашиним. Я показував йому відео з гонки, яка регулярно відбувається у Вісбадені (Німеччина), і тоді виникло запитання: “А чому не в Тернополі”? Тим паче, біатлон для Файного міста є рідним, саме Тернопіль виховав чимало чемпіонів, а поблизу міста є відповідна база для тренувань.

- Як відреагували на неї інші спортсмени з Національної збірної?

- Досить позитивно, оскільки через карантин скасували збори за кордоном, тому такі заходи є можливістю розвіятись. Окрім того, кожен з нас усвідомлює, що це не лише шоу для глядачів, але й популяризація біатлону. Завдяки таким заходам більше дітей та молоді будуть займатись спортом.

- Як часто проходять такі заходи в Україні і країнах Європи?

- Саме такого формату в Україні відбуваються вперше – щоб кращі біатлоністи країни змагались у центрі міста.

В Європі такі заходи проходять регулярно і вже стали для міст-організаторів брендами. Поціновувачі біатлону з сусідніх міст і країн приїжджають, щоб побачити своїх кумирів не по телевізору, а наживо. Уявляєте, які це емоції, коли твій улюблений спортсмен чи спортсменка проїжджають біля тебе на відстані витягнутої руки? (посміхається).

- Що заходи такого формату дають місту, в якому це проходить?

- Для міст-організаторів, звичайно, це знакові події – коли в один час і в одному місці збираються зірки світового масштабу. Багато міст знають саме завдяки таким брендовим заходам, вони приваблюють туристів, про такі події і міста пишуть багато у ЗМІ. Навіть коли спортсмени пишуть на своїх сторінках про такі заходи – це бачать мільйони фоловерів, що може бути кращим в контексті промоції для міста?

Тому я б не розглядав такі заходи виключно, як спортивні. Тут чимало шоу, інтерактиву, промоції самому спорту і місту, в якому проходить захід.

- Чи плануєте й надалі проводити такі гонки?

- Важливо якісно провести перший City ​​biathlon Ternopil, щоб мешканці, глядачі і самі спортсмени відчули як це. Я дуже хочу, щоб у моєму рідному місті зародилась нова подія, яка з часом переросте у знакову. Принаймні я готовий усе для цього зробити.

- І заключне запитання. Навіщо це Вам особисто, яка Ваша мотивація?

- Я, як спортсмен, не концентруюсь лише на собі, хоча при підготовці змагань це справді потрібно. Для мене важливо, щоб розвивався біатлон загалом. Щоб, коли я закінчу кар’єру, була відповідна, якісна зміна. Важливо, щоб мої успіхи були корисними не лише для мене, але й приносили дивіденди місту та країні. Напевно, саме це рухає мною.

Джереор: Центр розвитку громадcької активності

 

 

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook