Про нас
увійти

БК Універ: чотири матчі протягом п’ять днів — результату не принесли (+ ФОТО, ВІДЕО)

категорія: Баскетбол | дата: 26 04 2012
БК Універ: чотири матчі протягом п’ять днів — результату не принесли (+ ФОТО, ВІДЕО)

Баскетбольна жіноча команда Універ протягом тижня провела одразу чотири зустрічі у рамках боротьби за 7-14 місця у  Першій лізі. На жаль, всі поєдинки для підопічних Дмитра Третьяка завершилися невдало.

Минулими вихідними, 21-22 квітня тернополянки гостювали у Полтаві, де зіграли проти місцевого БК Полтавщина. Останнім часом головному тренеру Універу дошкуляють травми ключових гравців, а тому він випустив резервний склад. Господарки паркету, звісно, скористалися ослабленістю суперника і завдали Універу двох поразок. У перший день — (96:45) та у другий — (68:52).

А вже через день після повернення із Полтави, нашим баскетболісткам довелося вдома приймати бердянську Чайку. На виїзді наші дівчата двічі поступилися цій команді з розгромними рахунками, а тому випав шанс взяти реванш на своєму паркеті.

Найбільш близькими до перемоги баскетболістки Універу були у перший ігровий день. До великої перерви Чайка здобула перевагу у 22 очки, але вже у третій чверті підопічним Дмитра Третьяка вдалося скоротити це відставання до 6 пунктів. Але, врешті, фінальна сирена зафіксувала перемогу команди з Бердянська — (59:69), яка наприкінці зустрічі вдало виконала кілька 3-очкових кидків.

Наступного дня перемогти господаркам теж не судилося. Грамотні дії баскетболісток Чайки у захисті зводили на нівець всі старання Універу. Разом із цим нашим суперницям вдавалися швидкі атаки на кільце тернополянок. Остаточний рахунок другої гри — (44:79) на користь Чайки.

Баскетбол. Перша ліга (жінки), другий етап

21 квітня. Полтавщина - Універ - 96:45

22 квітня. Полтавщина - Універ - 68:52

24 квітня. Універ - Чайка-БДПУ-ДЮСШ (Бердянськ) 59:69 (13:20, 8:23, 23:7, 15:19)

25 квітня. Універ - Чайка-БДПУ-ДЮСШ (Бердянськ) 44:79 (7:12, 12:16, 14:23, 11:28)

 

Дмитро Третьяк, головний тренер БК Універ

— У нашому місті є одна величезна проблема — не існує у нас видів спорту крім футболу і, можливо, легкої атлетики. Ігрові види спорту це в першу чергу досвід, а для того щоб він був, щоб були свої гравці — потрібно щоб працювали тренери. І не один не два, а мінімум чотири чи п’ять тренерів. Як люди працюють у тих містах де є спорт, наприклад жіночий баскетбол? Там працюють тренери, грають дитячі ліги і є відповідне фінансування, а у нашому місті не переймаються долею розвитку цих видів спорту. Лише завдяки нашому університету (ТНЕУ — прим.) та Сергію Юрію (ректор — прим.) — утримуються всі ігрові види спорту. У нас є волейбол, гандбол, баскетбол, футзал — все це на базі нашого університету. І зрозуміло, що будучи одним тренером по жінках у Тернополі, який займається зі студентами, а також я стараюся працювати з дітьми — це нереально. По великому рахунку — це просто ентузіазм.

— Як оціните дії бердянської Чайки?

— На базі цієї команди формується молодіжна збірна України 1995 р.н. По цьому віку минулого року вони зіграли двадцять міжнародних матчів. Одразу ж можна все співставити і зрозуміти, чому у нас вийшли такі результати. Потрібно працювати надалі. Для того, щоб приймати участь у дитячій лізі потрібно п’ятдесят тисяч гривень. Якщо б я попросив у міста дати такі гроші, то вони б навіть не говорили зі мною. Так, на футбол вони виділять у п’ять разів більше грошей, а жіночий баскетбол нікому не потрібен. Заслуга нашого ректора у тому, що ми намагаємося триматися, але все має бути зовсім по-іншому.

— У першій грі можна було спостерігати своєрідні "качелі". Універ здорово провів третю чверть, а у четвертій — суперниці ініціативу перехопили. Чому це відбулося?

— Хоча суперниці і молодші, але у них є десять чоловік рівноцінної заміни. У мене в домашній грі з Полтавою травмувався гравець стартової п’ятірки, а для нас це є визначально. Ми граємо чотирма гравцями, а п’ятий до їхніх кондиції не підходить. Завжди ми пробуємо цього п’ятого гравця поміняти — кому піде гра. Відповідно, якщо гра не піде у однієї чи двох людей, то на цьому кінець. Це психологія — це жінки. До того ж на фоні цієї команди ми є аматорами. В першу чергу наші дівчата студентки, у них одне тренування в день, а суперниці тренуються по два рази в день, отримують за це зарплати. Звісно, хочеться щоб ми були на вищому рівні.

— Незважаючи на поразки, чи можете виділити когось із своїх підопічних?

— Я нікого виділяти не хочу, адже у мене основний пріоритет — це командна гра. Ставлю на те, щоб дівчата грали командою, не виділяючи окремих особистостей. Трішки не получається, але за п’ять днів у нас вже чотири матчі відбулося. Перш за все це втомлює психологічно.

sports.te.ua

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook